ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ανάκληση δίωξης συνδικαλιστή από το Θριάσιο
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. καταγγέλλει την παράνομη απόφαση του Διοικητή της 2ης ΥΠΕ να μετακινήσει το εκλεγμένο μέλος της Διοίκησης του Σωματείου Εργαζομένων Θριάσιου Νοσοκομείου, σε άλλο Νοσοκομείο, παραβιάζοντας τη Συνδικαλιστική Νομοθεσία.
Ζητάμε ΑΜΕΣΑ την ανάκληση της παράνομης Απόφασης και τη παραμονή του εκλεγμένου μέλους στο Νοσοκομείο, ώστε να μπορεί να ασκήσει τα Συνδικαλιστικά του Δικαιώματα και υποχρεώσεις.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.