ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στήριξη των πανεκπαιδευτικών συλλαλητηρίων ΔΟΕ-ΟΛΜΕ-ΟΙΕΛΕ Αθήνα: 1η Οκτώβρη ώρα 18:00 στα Προπύλαια
Θεσσαλονίκη: ώρα 18:00, στο Άγαλμα Βενιζέλου
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στηρίζει τα πανεκπαιδευτικά συλλαλητήρια που γίνονται σήμερα, 1η Οκτώβρη 2021 σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη από τις εκπαιδευτικές ομοσπονδίες ΔΟΕ-ΟΛΜΕ-ΟΙΕΛΕ, ως απάντηση στην τρομοκράτηση και την καταστολή της κυβέρνησης και της υπουργού Παιδείας. Καλούμε όλους τους εργαζομένους στο Δημόσιο να δώσουν μαζικά το «παρών» τόσο στο συλλαλητήριο της Αθήνας, που γίνεται στα Προπύλαια ώρα 18:00, όσο και στο συλλαλητήριο της Θεσσαλονίκης, που γίνεται την ίδια ώρα στο Άγαλμα Βενιζέλου.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
Δελτίο Τύπου – Στήριξη των πανεκπαιδευτικών συλαλλητηρίων ΔΟΕ-ΟΛΜΕ-ΟΙΕΛΕ