ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στήριξη των κινητοποιήσεων στο Νοσοκομείο Μεσολογγίου
και στα Κέντρα Υγείας Θέρμου και Αστακού Αιτωλοακαρνανίας
13 και 14 Ιουλίου 2022
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αφού έλαβε υπόψη της τις ανακοινώσεις της ΠΟΕΔΗΝ και των Συλλόγων Εργαζομένων του Νοσοκομείου Μεσολογγίου και των Κέντρων Υγείας Αιτωλοακαρνανίας, στηρίζει τις κινητοποιήσεις που γίνονται:
για τη συνεχή υποβάθμιση τόσο του Νοσοκομείου Μεσολογγίου (μη προκήρυξη κενών θέσεων Ιατρών, μετακινήσεις προσωπικού κτλ), όσο και των Κέντρων Υγείας του Νομού.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.