ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στήριξη των κινητοποιήσεων στον χώρο της Υγείας
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αφού έλαβε υπόψη της τις σχετικές αποφάσεις της ΠΟΕΔΗΝ, στηρίζει τις κινητοποιήσεις που οργανώνει αυτό το διάστημα στον χώρο της Υγείας και συγκεκριμένα:
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. καλεί τα συνδικαλιστικά στελέχη του Λεκανοπεδίου να δώσουν το παρών στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 8 Δεκεμβρίου 2023, ώρα 10:30πμ, στο Υπουργείο Υγείας, καθώς και τα συνδικαλιστικά στελέχη της Περιφέρειας στις κατά τόπους συγκεντρώσεις στις υγειονομικές περιφέρειες – νοσοκομεία.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
2023.12.06 – Δελτίο Τύπου – Στήριξη των κινητοποιήσεων στον χώρο της Υγείας