ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στήριξη του Πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου ΔΟΕ – ΟΛΜΕ
Τρίτη 19 Μαΐου, ώρα 13:00, στα Προπύλαια
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αφού έλαβε υπόψη της τις αποφάσεις των εκπαιδευτικών ομοσπονδιών ΔΟΕ – ΟΛΜΕ, στηρίζει το νέο συλλαλητήριο που διοργανώνουν την Τρίτη, 19 Μαΐου 2020, ώρα 13:00, στην Αθήνα, στα Προπύλαια και καλεί τα συνδικαλιστικά στελέχη του Λεκανοπεδίου να δώσουν μαζικά το «παρών» στη συγκέντρωση, καθώς και στην πορεία που θα ακολουθήσει προς τη Βουλή.
Διεκδικούμε:
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
Δελτίο Τύπου – Στήριξη του Πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου ΔΟΕ – ΟΛΜΕ