ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αφού έλαβε υπόψη της τις σχετικές αποφάσεις της ΠΟΕΔΗΝ και της ΟΕΝΓΕ, στηρίζει την πανυγειονομική απεργία που γίνεται στις 21 του Οκτώβρη και τις απεργιακές συγκεντρώσεις που γίνονται σε όλη τη χώρα και καλεί τα συνδικαλιστικά στελέχη να δώσουν μαζικά το αγωνιστικό «παρών».
Στην Αθήνα η συγκέντρωση της ΠΟΕΔΗΝ και της ΟΕΝΓΕ θα γίνει στις 8:30 π.μ. στην πλατεία Μαβίλη και θα ακολουθήσει πορεία προς το Υπουργείο Υγείας.
Αιτήματα:
ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥΣ
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.