ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στήριξη των σεισμοπαθών των Δήμων Τυρνάβου και Ελασσόνας
με μεγάλη ποσότητα εμφιαλωμένων νερών
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αποφάσισε, ομόφωνα, να ενισχύσει με το ποσό των 5.000 ευρώ τους σεισμοπαθείς της περιοχής Ελασσόνας. Σήμερα, Δευτέρα 8 Μαρτίου 2021, σε υλοποίηση αυτής της απόφασης, αντιπροσωπεία του Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ Ν. Λάρισας παρέδωσε μεγάλη ποσότητα εμφιαλωμένων νερών στους Δήμους Τυρνάβου και Ελασσόνας, για κάλυψη αναγκών των σεισμοπαθών πολιτών των δύο Δήμων.
Η συγκεκριμένη δράση ήταν το πρώτο μέρος της συνολικής βοήθειας που αποφασίστηκε να δοθεί από την Α.Δ.Ε.Δ.Υ., ενώ θα ακολουθήσει και δεύτερη φάση κατά την οποία θα στηριχτούν σχολεία των συγκεκριμένων Δήμων που υπέστησαν ζημιές από τον σεισμό της 3ης Μαρτίου.
Η παράδοση έγινε στον Αντιδήμαρχο Τυρνάβου, Γκάτσο Γιώργο, από τον Πρόεδρο του Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Ν. Λάρισας, Τζιατζιά Μιχάλη, τον Γραμματέα, Λαρίση Κώστα, τον ταμία, Γκόγκα Γιώργο, καθώς και από τους Γενικούς Συμβούλους της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., Παπαποστόλου Δημήτρη, Μπρισίμη Γιώργο και Μπίκα Χρήστο.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.