ΚΗΡΥΞΗ ΣΤΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟΝ Ν. ΧΙΟΥ
Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2023
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στη συνεδρίαση της 11ης Δεκεμβρίου 2023, ύστερα από αίτημα του Νομαρχιακού Τμήματος Χίου και κάνοντας χρήση της εξουσιοδότησης του Γ.Σ.,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΗΡΥΞΕΙ
στάση εργασίας, σε όλες τις Δημόσιες Υπηρεσίες, τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. του Νομού Χίου την Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2023, από τις 11:00πμ έως τη λήξη του ωραρίου, προκειμένου οι εργαζόμενοι του Δημοσίου να διευκολυνθούν για να μετέχουν στην κινητοποίηση της ΠΟΕ/ ΟΤΑ ενάντια στον προϋπολογισμό.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.