ΚΗΡΥΞΗ ΣΤΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟΝ Ν. XIOY
ΤΕΤAΡΤΗ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡIΟΥ 2023
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στη συνεδρίαση της 21ης Φεβρουαρίου 2023, ύστερα από αίτημα του Νομαρχιακού Τμήματος Χίου, και κάνοντας χρήση της εξουσιοδότησης του Γ.Σ.,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΗΡΥΞΕΙ
στάση εργασίας, σε όλες τις Δημόσιες Υπηρεσίες, τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. του Νομού Χίου την Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2023, από τις 11:00πμ έως τη λήξη του ωραρίου, προκειμένου οι εργαζόμενοι του Δημοσίου να διευκολυνθούν για να μετέχουν στην 24ωρη πανυγειονομική απεργία που έχει εξαγγείλει η ΠΟΕΔΗΝ.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
2023.02.21 – Ν.Τ. Χίου – Κήρυξη Στάσης Εργασίας 22.02.2023