Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στη συνεδρίαση της 3ης Ιουνίου 2022, ύστερα από αίτημα του Νομαρχιακού Τμήματος Χίου, και κάνοντας χρήση της εξουσιοδότησης του Γ.Σ.,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΗΡΥΞΕΙ
3ωρη στάση εργασίας, σε όλες τις Δημόσιες Υπηρεσίες, τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. του Νομού Χίου τη Δευτέρα, 6 Ιουνίου 2022, από τις 8:00π.μ. έως 11:00π.μ., προκειμένου οι εργαζόμενοι του Δημοσίου να διευκολυνθούν να παραστούν στην συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Νοσοκομείο της Χίου, με αφορμή την επίσκεψη του Υπουργού Υγείας.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.