ΚΗΡΥΞΗ ΣΤΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟΝ Ν. XIOY
Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2023
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. στη συνεδρίαση της 20ης Οκτωβρίου 2023, ύστερα από αίτημα του Νομαρχιακού Τμήματος Χίου, και κάνοντας χρήση της εξουσιοδότησης του Γ.Σ.,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΗΡΥΞΕΙ
στάση εργασίας, σε όλες τις Δημόσιες Υπηρεσίες, τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. του Νομού Χίου την Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2023, από τις 12:00 έως τη λήξη του ωραρίου, προκειμένου οι εργαζόμενοι του Δημοσίου να διευκολυνθούν για να μετέχουν στην 24ωρη πανυγειονομική απεργία που έχει εξαγγείλει η ΠΟΕΔΗΝ και το Σωματείο των Εργαζομένων στο Νοσοκομείο της Χίου για την ενίσχυση της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας δημόσιας υγείας και του ΕΚΑΒ του Νησιού.
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
2023.10.20 – Ν.Τ. Χίου – Κήρυξη Στάσης Εργασίας 02.11.2023