ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ανακοίνωση – καταγγελία
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., στη σημερινή της συνεδρίαση 18/12/2019, και αφού έλαβε υπόψη της την ανακοίνωση του Νομαρχιακού Τμήματος Φλώρινας, καταδικάζει με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο την απαράδεκτη συμπεριφορά Δημοτικού Συμβούλου, ο οποίος κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της 6ης Δεκεμβρίου 2019 προέβη σε προσβολή προσωπικότητας, ψυχικής, πνευματικής και κοινωνικής βλάβης, προσβολής τιμής και υπόληψης, συκοφαντικής εξύβρισης και δυσφήμησης κατά υπαλλήλων του Δήμου Φλώρινας.
Ύστερα από τα παραπάνω, η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.:
Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.